מחפשים תוים? אקורדים? בואו לאתר של יוחאי!

חנוכה לפני חמש שנים

אנחנו זוג צעיר עם ילדים שהחליט לעבור מהעיר למושב הזורעים.
התרגשות של התחלות חדשות פנתה את מקומה לשיגרה מבורכת עם חיי חברה מועטים. מאחר ואנחנו תופסים מעצמנו אנשים חברתיים זה היה מוזר מידי.

הזמנה שקיבלנו למסיבת חנוכה ישובית היתה הזדמנות להכיר את אנשי המפתח, להחליף מתכונים ולשמוע בפעם העשירית עד כמה המושב הוא מיוחד ועד כמה כדאי לנו לבנות "כמה שיותר מהר".

הפוגה מוסיקלית שהתבטא בשירים מתקליטור התחלפה בנגן קלידים. ג'ינג'י חביב עם מניירות א-לה אריאל זילבר המנגן תווים כמו שאני מבשל חומוס. הסתבר שמדובר ביוחאי רוזנבאום המופיע בשם הבמה "יוחאי בן-אב"י" על שם אביו אברהם-יצחק שנפטר כשהיה בן שנתיים.  לייק.

פתאום הוא עוצר ומספר לקהל שהוא מבקש לנגן משהו משלו. כשאני שומע שמדובר במוזיקאי שאו-טו-טו מוציא אלבום ראשון עם שירים שכתב.

הסקרנות מתעוררת וכשהוא מבשר שהיא עומד לבצע אחד מהם בלייב הסקרנות גוברת. מאחר ואני חובב בוטלגים הצטערתי על מותו בטרם עת של הטלפון שלי והקלטה שהייתה יכולה להיות נדירה לא הוקלטה (אבל השיר היה מקסים):


הקלטה מצולמת מהופעה אחרת.

כמה חודשים אחר כך

האלבום "שעה ברחוב הגליל" יצא, הדיסק נכנס  למערכת ההשמעה של המכונית שלנו ויצאנו לדרך. בום.
המכונית בסדר, זה האוזניים שלי שחטפו זריקה של מוזיקה טובה, טקסטים אישיים ואלבום קונספט שכיף לחזור אליו. (ולג'מם איתו. כולל אילתור ראפ על השיר "אין הדבר תלוי אלא בי"). קסם.

רצועות מועדפות: "שעה ברחוב הגליל", "אין הדבר תלוי אלא בי", "אצל מוריס השען" ו"דתי מלידה".

קיץ 2016

האלבום "בוא ונצא" יצא. הרף לא ירד, רק עלה. יוחאי לא מאפשר למאזינים רגע של מנוחה והטקסטים האישיים מולחנים בחן עם השפעות של פולק רוק, קאנטרי, מוזיקה קובנית וקצת סינגולדה.

רצועות לנצור ולשמור: "יש ירח", "בוא ונצא", "חשק נטיעת אילנות" והשיר-סיפור המשעשע "חיטה משגעת":


מוזיקה יהודית אירית מקורית

בסופו של דבר מדובר בשני אלבומים ששווה להשקיע בהם את הכסף והזמן.

מה עם תוים?

מוזיקאי המשוטט במרשתת יודע שאקורדים קל מאוד למצוא. פשוט נכנסים ל Tab4U הישראלי או ל ultimate guitar ומוצאים. תווים? קצת יותר קשה. במיוחד לשירים בעברית, קל וחומר לשירים מהסוגה הנ"ל.
ליוחאי יש אתר (ב WIX אבל אנחנו נסלח לו) בו אפשר לרכוש את שני האלבומים בגירסה הפיזית וגם בגרסה דיגטלית. כמו כל אתר שיווקי של אמן יש בו גם ביוגרפיה, חדשות והופעות. לא מזמן הוא פתח גם דף תוים (או תווים, תלוי את מי שואלים) עם תוים לשירים פחות שכיחים.

מה אפשר למצוא שם?
את "אחותינו" של משפחת ואך, "אלי אתה ואודך" ו"אנא השם" של הרב שלמה קרליבך, "אוהב להיות בבית" של אריק איינשטיין ועוד שירים (ואפילו את "ואפילו בהסתרה" שהפך פופולרי בעקבות הסדרה "שטיסל").

בואו בשלום, יהיה כיף.

(הייתי כותב פה שיוחאי הבטיח להעלות עוד אם הוא יראה דרישה אבל לא ממש סגרתי את זה איתו אז אני לא כותב את זה).

עדכון: "חיטה משוגעת" הגיע לאוסטרליה! כוריאוגרף ישראלי החי באוסטרליה חיבר ריקוד למנגינה והמילים והתוצאה מכשפת:


עדכון: צור ארליך כתב שיר אקטואלי המתכתב עם הסיפור המקורי, אפשר לשמוע אותי מקריא אותו כאן:

בחסות:

2 Comments

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*