כלים מנצחים

עבודה מהבית, שיווק שותפים, רשימת דיוור… הכנסה פאסיבית?

לאינטרנט התוודעתי בחורף של 1997. חבר עם קו פעיל (שעד אז עבד עם בי.בי.אס) חשף אותי לעולם מופלא של ידע ויכולות תקשורת בתשתית רגילה לחלוטין. צמצום המרחקים והתפתחות אותו "כפר גלובלי" פתחו לי את העינים והראש. מאחר ואז הייתי צעיר חסר דאגות (פירוש: חי על חשבון ההורים ולא ממש מחוייב לפרנסה או מסגרת כלשהי) לא ממש חשבתי על האפרויות הפיננסיות האפשריות.

עשר שנים קדימה.

אני צעיר,  מובטל, נשוי, עוד מעט חובק את בני הראשון ומחפש עבודה. העין מרפרפת על כל מיני כותרות כמו "הזדמנות עסקית" או "שיווק רב שכבתי" או "עבודה מהבית" ואני מסמן לעצמי לבדוק במה מדובר. אפשר לומר שעברתי על הכל. למזלי פיתחתי ספקנות בריאה ומוח תאב ידע. אחד המשפטים שאימצתי באותה התקופה היה "אין מתנות חינם". השני היה "אם זה קל מידי -אתה בירידה". מצאתי עבודה "רגילה" אבל עדיין חיפשתי איך "לפצח את השיטה" איך אפשר להרוויח כמה מטבעות מהאינטרנט. הרי זה נמצא שם, יש אפשרויות אז מה הסיפור?

תשע שנים קדימה.

מושגים כמו אפיליאיטס, מסחר אלקטרוני, דרופשיפינג, ורשימות דיוור לא זרים לי. אני מבין איך זה עובד ויודע איך לעבוד עם זה. לא מצפה כרגע למליונים אבל מחפש להגשים חלומות קטנים. איך? שיווק שותפים.

 מה זה "שיווק שותפים"?

זוכרים את הפוסט אודות חשיבות השיווק ולמה צריך ללמוד ולתרגל אותו? נניח שהפכתם למשווקים טובים. כל כך טובים שאתם חושבים להפוך את זה למקצוע. במקום לרוץ אחרי אנשים -רוצו אחרי לינקים. יש מספיק ספקי שירות שישמחו לקבל ביקור של לקוחות חדשים. הם כל כך רוצים בזה שישמחו לשלם למי שישלח אליהם את אותם אנשים. כאן אתם נכנסים. כל המלצה נחשבת, כל הפניה נספרת, אפשר למצוא את התכנית הזו באתרי המכירות השונים (איביי, אמזון וגם בעלי אקספרס) או באתרי מכירות נישה. פשוט חפשו את המילה Affiliate.

מה בעצם קורה שם?

נניח שאתם מפנים מאה אנשים לאתר למכירת ציוד לאקווריום. נניח שרק עשרה מהם רוכשים ציוד בשווי של $20 כל אחד. בעל האתר יודע שהלקוחות החדשים הגיעו ממכם והוא מתגמל אותכם בחמישה אחוזים מכל רכישה. בלי יותר מידי מאמץ עשיתם עשרה דולרים. מה רע?

יש כאלה שמספיקה להם הפניה או הרשמה לאתר ("לידים") אבל רובם יתגמלו רק אחרי עסקה סגורה (כלומר לקוח נכנס דרך הקישור שלכם, רכש, לא ביטל את העסקה ועבר גם זמן הביטול המקובל -14 יום).

העבודה לא פשוטה. צריך למצוא ספקים עם תוכנית שותפים, למצוא מוצר שיעניין לקוחות, למצוא לקוחות ולחבר ביניהם. באתר הזה יש כמה קישורים לרכישת מוצרי צריכה שונים. אני לא חושב לעשות מזה מליונים, כרגע המטרה היא בעיקר לכסות את עלות הדומיין ואחסון האתר הזה. אבל שוב, זה לא קל. מספר בתי העסק עצום (אנחנו מדברים על האינטרנט כן?), לא כולם מעוניינים בשותפים, חלק משלמים מעט מאוד בתנאים בלתי אפשריים.

אז מה עושים? מנצחים. עם "כלים מנצחים".

מה זה "כלים מנצחים"?

יוזמה שיצר אדם בשם עידו אסף, משווק שותפים, בלוגר (ומסתבר שהוא גם שכן שלי -גר ברכס פוריה) שהחליט לצרף אנשים לשוק האפיליאיטס (שיווק שותפים).

הוא עושה את זה באמצעות מערכת ממוכנת שלאחר הרשמה קצרה בונה לך אתר אינטרנט המכיל קישורים שיכולים לעניין אנשים העוסקים בשיווק אינטרנטי. אתה יכול להכנס לקישורים ולהתשמש בהם ואתה יכול להצטרף כמפעיל האתר. עם שלד שאתה כבעל האתר (בצורה מוגבלת) משלים בו את החוסרים. אחרי עבודה לא קצרה (עידו מדבר על שלוש שעות, לי זה לקח יותר) כל הקישורים באתר מפנים לכלים שימושיים בנושאים שונים (עיצוב, אתרי אינטרנט, וידאו ואחרים) וכל קישור מכיל את המזהה היחודי של בעל האתר -שלך. כלומר אם מישהו יגיע לאתר מכירה של תוכנת עאפקטים לוידאו ויקנה אותה, אתה תרשם כשותף למכירה ותקבל אחוז מסויים מהרכישה!

תכל'ס, איך זה עובד? תן דוגמא!

בסדר. שימו לב. אם תכנסו לקישור הזה ותסגרו עסקה עם חברת הוסטגייטור בסוף החודש חשבון הפייפאל שלי יקבל תוספת נאה שתשלם חלק מחשבון האחסון של האתר הזה בשרתים שלה. אם תכנסו דרך גוגל או הפניה אחרת אני לא אראה שקל (או סנט במקרה הזה) בכל מקרה המחיר שתשתלמו על כל שירות שתרכשו דרכם לא ישתנה, עם או בלי הקישור שלי.

אני ממליץ על הוסטגייטור משום שאני משתמש בשירות שלהם ומרוצה מהם. מאוד. הם בהחלט מצטיינים בכל מה שקשור לתמיכה מסביב לשעון ומענה מהיר. לא סתם ממליץ.

מה עוד יש שם?

כלים מעולים לעבודה באינטרנט, עיצוב אתרים או מדיה, קרוס וורדפרס בחינם, כלי פרסום ושיווק ועוד הרבה פיצ'רים לעבודה מייטבית. רוצים דוגמא? מי שהגיע לפוסט הזה דרך פוסט השיווק יראה בצד שמאל למטה (או סתם למטה אם אתם גולשים מסלולר) קישור צף המפנה לאתר "כלים מנצחים" שלי. איך עושים את זה? סניפלי (אולי באמת כדאי לכתוב על הכלי המופלא הזה ואיך לסחוט ממנו את המקסימום).

אתם יכולים להכנס לקישורים, ללמוד קצת איך הכלים עובדים ולהשתמש בהם לקידום עצמי/עסק/מוצר/חברה. אם אתם בעניין של שיווק שותפים, יצירת רשימת דיוור ולהתנסות בעבודה קצת אחרת (אני לא כותב "הכנסה פאסיבית" כי עוד לא ראיתי את זה בעיני) -הצטרפו ליוזמה של עידו. גם אם לא תשארו עד הסוף הרווחתם שיעור לא רע בעולם הזה.

אני לא מבטיח מליונים או עבודה קלה, רק לימוד דרך הידיים, הכרת האפשרויות ושימוש מיטבי בהן. בואו בשלום, יהיה כיף.new-logo-50

בחסות:

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*