נולדנו לרוץ (ולשתות איסיקיאטה) -חלק ב'

מים, צ'יה, לימון ודבש =איסקיאטה

מים -נוזל החיים

גוף האדם הוא מכונה מדהימה. תנו לו דלק בסיסי והוא יפיק ממנו אנרגיה שתספיק לכמה שעות טובות של פעילות גופנית מאומצת (כל שמונים האחוזים מהקלוריות שהמוח לא משתמש בהם), כמכונה מופלאה כל כך הוא מיצר לא מעט חום ועל מנת להפטר ממנו יש כמה מנגנוני קירור יעודיים. כדי שהם יעבדו ביעילות הגוף צריך גם נוזלים, כשהבסיס של הכל הוא מים פשוטים, שני אטומים של מימן, אטום אחד של חמצן.

Water-2D-labelled.png
מאת Benjah-bmm27 -https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1020366

מיותר לציין כי בלי מים אין חיים ואיכות משק הנוזלים הפיזיולוגי הוא גורם מכריע בין כשרון לכישלון. קחו רץ למרחקים קצרים או ארוכים עם מחסור בנוזלים ותקבלו מכונה נהדרת ש"שופכת מנוע" אחרי זמן קצר. אני לא סגור על סטטיסטיקות אבל מוות מהתייבשות איננו נדיר במחוזותינו וזה פחות תלוי בעונות השנה. עשו לעצמכם ולסביבתכם טובה: שתו.

בפוסט הקודם הבאתי מתכון לפינולה, מאכל מסורתי עתיר אנרגיה המשמש כמאכל בסיס של שבטי הטראומרה (שם שנתנו הכובשים הספרדים לאנשי הררמורי) והוא הוזכר לא פעם אחת בספר "נולדנו לרוץ" של כריסטופר מקדוגל. ביחד איתו הוזכרה גם בירת תירס שאנשי השבטים נוהגים לשתות לפני מרוצי אולטרה (ובכך לגרום לכאב ראש לא קטן לתזונאים ודיאטניות הממליצים להמנע מאלכוהול לפני פעילות מאומצת) ומשקה מוזר בצבע מוזר ומרקם שמזכיר ריר מלוכלך.

למעשה מדובר במשקה צ'יה של הררמורי הנקרא אִיסִיקִיאָטֵה. מקדוגל קרא לזה "רדבול תוצרת בית" ואם עוברים על הערכים התזונתיים שלו מבינים שמדובר בפצצת בריאות: אומגה שלוש, ברזל, אבץ, סידן, חלבון, נוגדי חמצון ואחרים. אפשר לאכול את הגרגירים כמו שהם, הרבה יותר קל לשתות את זה כמשקה  (והוא גם הרבה יותר טעים). קבלו בשנית, היישר ממחברת המתכונים של מאמא גוגל (והנסיון האישי) איסיקיאטה ררמורית מסורתית:

אִיסִיקִיאָטֵה

מתכון בסיסי:
1 כף זרעי צ'יה
כוס וחצי מים
3 כפיות מיץ לימון
להמתקה: מעט דבש או סטביה.

המתכון שלי:
2 כפות זרעי צ'יה
כמעט חצי ליטר מים קרים מאוד
חצי לימון סחוט
כפית דבש

הכנה:
מערבבים את הגרגירים עם מים ונותנים לתערובת לנוח חמש דקות. ממשיכים לערבב ומוסיפים את הלימון והדבש. אפשר לשתות מיד ואפשר להמתין. ככל שתמתינו יותר מרקם המשקה יהיה יותר ג'לטיני בכל מקרה המראה שלו מזכיר מדגרה של ביצי צפרדעים.

יש כמה סטודנטים מסן-דייגו שטוענים שהוא מעולה נגד חמרמורת (האנגראובר). לא ניסיתי.

(המתכונים תורגמו לעברית לזכר "הסוס הלבן" מייקה טרו, האיש שידע לרוץ ולאכול. יהי זכרו ברוך).

בחסות:

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*