עבודה עם sketchup

Google SketchUp (תעתיק: גוגל סקצ'אפ או בקיצור רק SketchUp) היא תוכנת מידול תלת ממדית חופשית המשווקת על ידי גוגל והיא תוכננה עבור אדריכלים, אזרחים, יוצרי סרטים, מתכנתי משחקי מחשב ומקצועות נלווים. התוכנה מאפשרת הצבת מודלים בתוך Google Earth על מנת להקל על השימוש בה. (ויקיפדיה)

לתוכנה הגעתי אחרי המלצה מעמית לעבודה. קיבלתי משימה לתכנן מעבדת תקשוב ולא היה לי מושג מאיפה להתחיל. מאחר והמרדף שלי אחרי דיוק הוא אובססיה ידעתי שאשתמש בתוכנה יעודית רק שלא ידעתי באיזו. רשיון הסטודנט שלי ל AutoCad נגמר ולא התחשק לי להגיש שרטוט עם כתובת שתנציח את זה (התקנת העתק לא חוקי לא באה בחשבון).

ואז הגיע שלומי. משוחרר טרי מצבא קבע, מורה למתמטיקה עם ראש גדול. "נסה את סקטשאפ" הוא אמר ואני שבדרך כלל חושד בדברים שבאים בחינם הורדתי והתקנתי עם ספקות גדולים.

בהתחלה חשבתי שזו פשוט עוד תוכנה תואמת AutoCad רק קטנה יותר וחינמית ולכן גם האיכות לא תהיה משהו. נתבדתי. מעבר לעובדה שהיא חינמית לחלוטין היא גם גם קלה ללמידה. ברגע שקולטים מי נגד מי השרטוט רץ. התוכנה תומכת בשכבות (נוח מאוד כשרוצים לעבור מתלת-ממד לדו-ממד), כלי המדידה מדוייקים (עד לרמה המילמטרית) והתמיכה בעברית היא יתרון גדול.

את תכנון הכיתה הגשתי תוך שבוע. תיקונים נדרשים נעשו כלאחר יד ולבעלי המקצוע (חשמלאי, מתקין תשתיות ונגר) הגשתי את התרשים הבא:

60x74 נגר

היו לכיתה מספר ואריאציות. זו הגרסה הסופית. כשהמעבדה תושלם אעלה לכאן תמונה שלה.

בהמשך הגשתי הצעה לישיבת "אורות הזורעים" לחדר מחשבים משלהם:

ישיבת הזורעים -ריהוט

הם לא הלכו על זה.

בשימוש ביתי

לקראת סוף השנה עברנו דירה. מאחר והיא הייתה קטנה יותר מזו שיצאנו ממנה ההתייחסות למקום הייתה חשובה עד קריטית. בעזרת חבר טוב, מטר, עפרון ודף מדדתי את הדירה המיועדת וכך יכולנו לתכנן מיקום וריהוט עוד לפני שהעברנו לשם ארגז אחד. כך זה נראה:

קארוון-על-מידות

מה עוד אפשר לשרטט איתה? הכל.

תהנו

להורדת התוכנה

בחסות:

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*